Podsumowanie sezonu 2013/2014

Za nami kolejny już sezon o mistrzostwo C klasy. Patrząc na wynik końcowy trzeba stwierdzić ze był to najlepszy sezon w historii istnienia klubu z Ochodzy. Powiśle na "jesień" zdobyło 27pkt tym samym stając się liderem rozgrywek,na wiosnę udało się zdobyć prawie tyle samo bo 24pkt(całą wiosnę byliśmy samodzielnym liderem tabeli) .W przekroju całego sezonu wygraliśmy aż 16 razy,3 razy remisując i przegrywając.Strzeliliśmy równe 100 bramek tracąc tylko 42 co daje nam średnią 4,5 bramki na mecz!. Nie przegraliśmy też żadnego meczu u siebie!. Tak dobrego sezonu dawno już nie mieliśmy.

Przed startem nowego sezonu w kadrze Powiśla nie doszło do dużych zmian. Z drużyny Zrywu Facimiech przyszedł pomocnik Jakub Szymuś(1 bramka na wiosnę),reszta składu była nie mal taka sama jak ta w B klasie w sezonie 2012/2013

Sezon rozpoczęliśmy znakomicie,pewna wygrana u siebie z Orłem Sidzina aż 7-1.W kolejce nr.2 naszym przeciwnikiem była reaktywowana drużyna Lotnika II Kryspinów,gospodarze wygrali 1-0 po bramce z karnego,ale w przekroju całego meczu to Powiśle było lepsze,mnóstwo nie wykorzystanych sytuacji sie zemściło i juz na początku przytrafiła nam sie głupia porażka.W kolejnym meczu przeciwnikiem była Gwiazda Ściejowice,mecz rozgrywany był w środku tygodnia dlatego też Powiśle nie wystąpiło w najlepszym składzie,ale po golu Kapery z wolnego udało się wygrać to spotkanie 1-0,warto przypomnieć ze w pierwszej połowie Piskorz obronił karnego. W następnym tygodniu w meczu u siebie graliśmy z najsłabszą drużyna naszej ligi Gromem Kraków,ale jak się okazało nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika,goście z Krakowa prowadzili już 2-0,ale to Powiśle wygrało ten mecz 5-3,po 4 bramkach Sekuły i golu Kozery.W kolejce numer sześc udaliśmy się do Rudawy na mecz ze spadkowiczem z B klasy-Fitballem Szklary.Powiśle wygrało pewnie 6-1,bramki w tym meczu strzelali Marek Sekuła x3,Urban x2, i Łukasz Piszczek.Kolejny mecz to spotkanie z Wiślanymi II Jaśkowice,było to najsłabsze spotkanie w sezonie,porażka aż 9-4 mówi sama za siebie.W tym meczu każdy zagrał bardzo słabo.

Mimo tak wysokiej porażki, zespół z Ochodzy się nie podłamał i w kolejnych pięciu spotkaniach nie doznał żadnej porażki (5 wygranych). Po blamażu z Wiślanymi , wygrywamy u siebie z mocną Wisłą Czernichów pewnie 4-0. W kolejce numer 10 rozgrywamy mecz z Klinami Kraków,wygrywamy pewnie 4-1 i pniemy się w górę tabeli. W kolejnym spotkaniu gromimy Tęcze II Piekary aż 5-0,cztery bramki w tym meczu zdobył Marek Sekuła ale popis dał Dawid Piskorz który strzelił gola którego kibice w Ochodzy będą bardzo długo pamiętać :) . W kolejce dwunastej po jednostronnym meczu gromimy Sanke na wyjeździe aż 10-2. Wynik ustalony był już po koło 10 minutach,wtedy Powiśle prowadziło 3-0 a w drugiej połowie karnego wybronił Daniel Piskorz.

W ostatniej kolejce w hitowym spotkaniu z Bronowickim Kraków Powiśle wygrało 2-1 po golach Marka Sekuły co pozwoliło spędzić zimie na fotelu lidera tabeli.

Rozgrywki na wiosnę rozpoczynamy w osłabieniu. Z klubem pożegnał się Łukasz Piszczek ,ciężkiej kontuzji nabawił się Michał Kozera,na szczęście do klubu udało się ściągnąć Mateusza Piszczka i przede wszystkim Kamila Piszczka z Wiślan dla którego była to znakomita rudna w swojej pierwszej rundzie w piłce seniorskiej.W trakcie rundy wypadł ze składu też Krzysiek Dybek.Z rozgrywek wycofał się Zryw Facimiech.

W pierwszym meczu 2014 roku pokonujemy po bardzo ciężkim meczu Orła Sidzinę 3-1. W kolejnych dwóch meczach zdobywamy prawie komplet punktów.Dzięki kapitalnym obroną w bramce Piskorza wygrywamy z Lotnikiem 2-1 oraz szczęśliwie remisujemy z Gwiazdą 3-3,ratując remis nie mal w ostatniej akcji meczu.

W następnej kolejce gromimy na wyjeździe Grom aż 11-0,siedem goli w tym meczu zdobył Sekuła,dwie Kamil Piszczek a resztę dołożyli obrońcy Gromu.W osiemnastej kolejce wygrywamy po ciężkim meczu 2-1 z Fitballem Szklary,znów w bramce świetnie spisał się Piskorz.W następnej kolejce nadszedł czas na derby z Wiślanymi,mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 1-1,Powiśle miało swoje okazje których nie wykorzystało.

Od kolejki nr 20 przyszły mecze z samą czołówką,pierwszym rywalem na wyjeździe była Wisła Czernichów,mimo prowadzenia 2-1 nie udało się wygrać i przegraliśmy 4-2.Mecz z Klinami który graliśmy tydzień później okazał się chyba najlepszym meczem Powiśla od kilku lat,przez wiele kontuzji i nie obecności Powiśle cały mecz grało w 10 !,świetnie zawody rozegrał Marek Sekuła,zdobył 3 bramki i miał asystę,dzięki swojej znakomitej grze nie było widać przewagi Klin i wygraliśmy 5-3.

Następny mecz był najważniejszym w sezonie,wygrana gwarantowała awans do B-klasy.Spotkanie rozpoczęło się fatalnie,Tęcza strzeliła bramkę prosto z rożnego ale w drugiej połowie klasę pokazało już Powiśle,dwie bramki zdobył Sekuła i już było 2-1,kolejne dwie dołożył Piszczek a na sam koniec fantastyczną bramkę zdobył Łukasz Sekuła,mecz wygrany 5-1 i AWANS DO B-KLASY !.

Jednak mecz na który czekali wszyscy był ze Sankowią,wygrana gwarantowała pierwsze miejsce w tabeli,ale nie to było najważniejsze.Było to ostatnie spotkanie Powiśla na własnym boisku,z tego też powodu na meczu zjawiło się bardzo dużo kibiców,których nie zawiedli zawodnicy.Worek z bramki otworzył się już na początku,każda akcja kończyła się golem,jeszcze w pierwszej połowie hattricka zanotowali Marek Sekuła i Kamil Piszczek a swoje bramki zdobył jeszcze Łukasz Sekuła i Łukasz Kapera.Po pierwszej połowie aż 9-0!. W drugiej połowie mecz już nie był tak interesujący,Sanka strzeliła z karnego,ale swoje bramki dołożyli jeszcze Sekuła z Piszczkiem i spotkanie zakończyło sie wynikiem 11-1.W dwumeczu z Sanką Powiśle strzeliło 21 bramek i straciło 3.W tym meczu rekord strzelonych ligowych bramek pobił Marek Sekuła zdobywając az 50 goli,poprzedni należał do Pawła Pacułta (46 bramek)

Ostatnie spotkanie lidera z vice-liderem nie miało już większego znaczenia,dlatego wynik 7-7 nikogo nie dziwi :). Na tym meczu w Powiślu zabrakło kilku podstawowych zawodników.

NAJLEPSI STRZELCY:

Najlepszym strzelcem w sezonie okazał się Marek Sekuła który zdobył aż 51 bramek.

1.Marek Sekuła Marek Sekuła 51 bramek

2.Kamil Piszczek Kamil Piszczek 14 bramek

3.Paweł Urban Paweł Urban 9 bramek

4.Michał Kozera Michał Kozera 4 bramki

5.Łukasz Sekuła Łukasz Sekuła 4 bramki

NAJLEPSI ASYSTUJĄCY:

Najwięcej asyst w sezonie zaliczył Marek Sekuła bo aż 19 raz otwierał drogę do bramki kolegą.Na drugim miejscu znalazł się pomocnik Sławek Sekuła(10 asyst)

1.Marek Sekuła Marek Sekuła 19 asyst

2.Sławomir Sekuła Sławomir Sekuła 10 asyst

3.Michał Kozera Michał Kozera 9 asyst

4.Kamil Piszczek Kamil Piszczek 9 asyst

5.Łukasz Kapera Łukasz Kapera 5 asyst

PUNKTACJA KANADYJSKA:

W punktacji kanadyjskiej bezkonkurencyjny okazał się Marek Sekuła, zdobywca 70 punktów. Do 51 strzelonych bramek zawodnik ten dorzucił jeszcze w całym sezonie 19 asyst.

1.Marek Sekuła Marek Sekuła 70 pkt (51 B + 19 A)

2.Kamil Piszczek Kamil Piszczek 23 pkt (14 B + 9 A)

3.Paweł Urban Paweł Urban 13 pkt (9 B + 4 A)

4.Michał Kozera Michał Kozera 13 pkt (4 B + 9 A)

5.Sławomir Sekuła Sławomir Sekuła 12 pkt (2 B + 10 A)

ILOŚĆ KARTEK:

Tą niechlubną klasyfikacje wygrywa Dawid Piskorz i Karol Grzebinoga, którzy w całym sezonie zobaczyli po 3 żółte kartki.

1.Dawid Piskorz Dawid Piskorz z3

2.Karol Grzebinoga Karol Grzebinoga z3

3.Marek Sekuła Marek Sekuła z2

4.Marian Pospuła Marian Pospuła z2

5.Krzysztof Dybek Krzysztof Dybek z2

CZAS GRY:

Najwięcej minut na boisku spędził nasz bramkarz Daniel Piskorz który rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym. W sumie zawodnik ten spędził na boisku 1980 minut dorzucając do tego 2 asysty !